banner

Založení Ottovy tiskárny a portálu Tisknu.cz

 

1999 Založení Ottovy tiskárny

Kořeny Ottovy tiskárny, která provozuje portál Tisknu.cz sahají do minulého století, přesněji do června roku 1999, kdy byla tiskárna založena třemi společníky po vydařeném večeru v restauraci U Medvídků. Všichni tři měli s polygrafií letité zkušenosti, a tak Ottova tiskárna brzy jela na plné obrátky. Původně nabízela tehdy nejpoužívanější ofsetový tisk a sídlila v Praze 7 - Holešovicích. 

2002

Na jaře 2002 byla založena Ottova knihárna, která celkem logicky rozšířila nabídku služeb o knihařské práce. V létě 2002 postihla tiskárnu v Holešovicích nečekaná povodeň, která zničila velkou část strojů a zlikvidovala veškeré skladové zásoby. Obnova tiskárny byla tehdy velkou výzvou a došlo k ní díky úsilí všech báječných lidí, kteří pomohli, v rekordním čase. Při podzimním náporu polygrafických zakázek již po ničivé povodni nebylo ani památky.

2003

Od roku 2003 do roku 2010 se tiskárna postupně modernizovala, rozšiřovala výrobu i nabídku služeb především o postupně populárnější digitální tisk, technologie pro zušlechťování tiskovin, dokončovací práce a celkově komplexnější služby.

2010 Tisknu.cz 

V březnu 2010 byl spuštěn nový produktový web Tisknu.cz. Záměrem tohoto webu bylo nabídnout zákazníkům uživatelsky přívětivý web, který jim umožní zadat co nejpohodlněji, nejrychleji a nejpřesněji poptávku tisku.

2012

V létě 2012 zasáhly Prahu opět povodně a voda se zastavila těsně na prahu tiskárny. Tehdy majitelé začali uvažovat o změně sídla.

2013

V létě 2013 se celá provozovna přestěhovala na Prahu 10 do Malešic. Díky novým prostorům došlo také k rozšíření „strojového parku“ o další vybavení. O rok později s oslavou patnáctých narozenin společnosti, rozšířila Ottova tiskárna své služby o výsek a postupně i o výrobu výsekových forem.

2015 - 2018

V roce 2017 byla majiteli zřízena mimo metropoli knihařská a kompletační dílna, která začala ručně vyrábět především jedinečné papírové tašky. Na tašky na míru se Ottova tiskárna specializuje stále.

V letech 2015-2018 majitelé zároveň zkusili vydavatelskou činnost díky vlastnictví odborného periodika s názvem Zemědělský týdeník.

V průběhu roku 2018 majitelé zdokonalili a zrychlili výrobu výsekových forem zakoupením laseru a pořídili nesmrtelný výsekový automat zn. Heidelberg i nový laminátor Amiga.

V roce 2019 oslavila Ottova tiskárna 20 let své existence a rozhodla se prostřednictvím několika DOD otevřít své brány a ukázat světu, co všechno dokáže.

2020

Počátek roku 2020 vypadal vyloženě slibně a majitelé měli plány na další modernizaci strojů v oblasti ofsetového tisku. Na jaře však zasáhla i Ottovku velká rána v podobě "Koronavirové krize". Produkce spadla na 20% a až do léta nebylo jasné, jak se situace bude dál vyvíjet. Díky mnoha nezbytným úsporným opatřením, ale také chuti a loajalitě zaměstnanců se Ottovka na podzim téměř "uzdravila" a v závěru roku již "šlapala" na plné obrátky. Nakonec si majitelé udělali radost nákupem malé řezačky pro potřeby konečného zpracování zejména drobných digitálních tiskových zakázek.

 

   

NEWSLETTER

SPOJTE SE

S NÁMI