banner

Cílem barevného digitálního certifikovaného nátisku je co nejvěrněji reprodukovat tisková data a umožnit tak kontrolu barevnosti i vzhledu ještě před samotným tiskem. Digitální nátisk může předejít nepříjemným překvapením, ke kterým by mohlo po vytištění zakázky dojít.

Co je digitální nátisk?

Digitální nátisk je základním kontrolním a schvalovacím prvkem v procesu vzniku tiskovin. Simuluje finální barevnou podobu tištěného produktu a slouží jako dohoda o barevnosti mezi grafickým studiem, klientem a tiskárnou. Cílem digitálního certifikovaného nátisku je co nejvěrněji reprodukovat tisková data a umožnit tak kontrolu barevnosti a vzhledu ještě před samotným tiskem.Digitální nátisk slouží jako náhrada starší technologie - chemického nátisku tzv. cromalinu.

Jak digitální nátisk funguje?

K ověření souladu barev slouží kontrolní proužek, který je vytisknut společně s dokumentem. Tento proužek se následně přeměří spektrofotometrem a naměřené hodnoty se porovnají. Jsou-li naměřené odchylky v souladu s tiskovou normou, na nátisk se nalepí štítek se záznamy měření a s informací, že hodnoty odpovídají normě pro certifikovaný nátisk. Tento nátisk je pak možné použít pro vlastní kontrolu, schvalovací proces s klientem nebo jako referenční vzorek pro tiskaře.

Ukázka certifikovaného nátisku

 

Fogra 39

V tisknu.cz nabízíme zhotovení digitálního nátisku z tiskových dat v souladu s normou ISO 12647-2:2007 ve standardu (Fogra 39)

Je digitální nátisk důležitý?

Ano, velmi. Digitální nátisk může odhalit nesrovalosti v barevosti. Jen díky digitálnímu natisku můžete předejít nepříjemným překvapením, která se mohou po vytištění zakázky objevit.

Cena barevného certifikovaného nátisku

Cenu barevného certifikovaného nátisku vám rádi sdělíme prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

   

NEWSLETTER

SPOJTE SE

S NÁMI