banner

Personalizace tiskovin je doménou digitálního tisku. Jedná se o obměnu určitých obsahových částí textu (například oslovení, jméno, adresa), díky níž se každá tiskovina stává originálem. Oslovte cíleně vaše zákazníky nebo čtenáře tím, co je opravdu zajímá.

Co je personalizovaný tisk?

Personalizovaný tisk znamená tvorbu takových tiskovin, jejíž obsah se cíleně mění v závislosti na tom, komu je určen. Jedná se o velmi efektivní a přesně cílené tiskoviny. Základem je databáze, která se u nás propojí při tisku s připraveným grafickým motivem. Personalizovaný dokument se skládá ze statické grafiky a variabilních dat. Statickou část je možné připravit obvyklým způsobem (nejlépe jako tiskové PDF) s respektováním ploch určených pro variabilní data. Jednotlivé tiskoviny mohou obsahovat libovolné variabilní informace. Tento variabilní obsah může výrazně zvýšit efektivitu kampaně, cílíte totiž vždy přímo na daného jedince! Personalizace upravuje dokument podle vaší databáze dat, a to na míru každému příjemci. Svoji tiskovinu tak snadno přizpůsobíte danému adresátovi. Díky personalizaci můžete také zabránit padělání tiskovin.

Výhody personalizovaného tisku

Výhodou personalizovaného tisku je vyšší viditelnost, zájem, více odpovědí a reakcí, a v neposlední řadě také vyšší prodeje i vyšší návratnost investic.

Jak připravit tisková data pro personalizovaný tisk? 

Nejvhodnějším nástrojem pro přípravu tiskových dat personalizovaného tisku je Microsoft Excel. Soubor MS Excel by měl mít řádek obsahující kompletní údaj pro 1 druh a sloupce určující druh údaje. Možnosti přípravy personalizovaných tiskovin řešíme s klienty individuálně, a to dle druhu personalizace.

Číslování

Číslování používáme tam, kde potřebujeme mít přehled o jednotlivých výtiscích (vstupenky, losy atd.). Tiskoviny jsou většinou číslovány v postupných číselných řadách. Systém je v tom, že při průchodu listu strojem se vždy zvýší číslice o jednu. Tím je zaručena přesná číselná řada.

Cena číslování a personalizace tiskovin

Cena číslování a personalizace tiskovin se odvíjí právě od vybrané tiskoviny. Rádi vám ji sdělíme prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

NEWSLETTER

SPOJTE SE

S NÁMI