banner

Vazba V1 je vhodná pro tzv. sešitové brožury. Jednotlivé vnitřní listy jsou ohnuty (proto je počet stran této vazby vždy dělitelný čtyřmi), pak naskládány do sebe, a nakonec sešity spolu s obálkou ve hřbetu drátem. Používají se většinou 2 skobičky na blok. Obálka bloku je zpravidla silnější. Po sešití je brožura dokončena oříznutím ze tří stran.

Co je vazba V1? 

Vazba V1 je měkká, šitá vazba, ve které jsou složky vloženy do sebe tzv. na stříšku a ve hřbetu sešity jednou až dvěma drátěnými skobkami. Nejmenší složkou vazby je dvoulist (4 strany), který sešít nelze, vazbu V1 lze tedy realizovat od počtu 8-mi stran a více (12, 16, 20 stran ...). Rozlišujeme vazbu V1 šitou se skobičkami a variantu s očky, která se používá např. pro zavěšení brožury do šanonu. Pro zavěšení do šanonů se dají použít skobičky s očkem, buď se dvěma, nebo čtyřma podle typu šanonu, popřípadě varianta dvě skobky bez oček a dvě skobky s očkama. Pro vazbu V1 doporučujeme maximálně rozsah  20 až 25 listů papíru 80 g. Zavřená brožura by měla být silná maximálně 5 mm.

Výhody vazby V1

Tiskoviny sešité vazbou V1 lze úplně rozevřít, proto jsou texty i obrázky čitelné až do hřbetu tiskoviny. Vazba V1 se nerozpadne, což zaručuje, že jednotlivé listy nevypadávají.

Cena vazby V1

Cena vazby V1 se odvíjí právě od vybrané tiskoviny a poču stran k tisku. Rádi vám ji sdělíme prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

   

NEWSLETTER

SPOJTE SE

S NÁMI