banner

V tisknu.cz využíváme široké spektrum laků, lamina, ražeb a jiných specifických forem úprav, které jsou dnes na trhu dostupné. Oblast povrchových úprav je jednou z nejčastěji navrhovaných úprav pro klienty hlavně z důvodu zvýraznění určité části vizuálu či zlepšení celkového image nebo účelu tiskoviny.

Co je parciální lakování?

Parciálním lakováním, chcete-li parciálním lakem, nazýváme sítotiskové nanášení lesklého laku na vybrané části vámi vybraných tiskovin. Výhodou parciálního laku je velmi efektní zvýraznění některé části grafiky. Ovšem nejvíc technika parciálního lakování vynikne, když se parciální lak nanese na papír s matným laminem. Parciální neboli lokální lakování tak dodá vaší tiskovině luxusní a zajímavý vzhled. Při parciálním laku lze využít širokou škálu nejrůznějších efektů a speciálních laků (např. lesklý, matný, strukturovaný nebo reliéfní lak).

Co je celoplošné lakování? 

Celoplošné lakování může díky rychlosti a nižší ceně nahradit laminaci. Tiskoviny i nižších gramáží ošetřené UV lakem se nekroutí, mají výraznější, déle trvalejší barvy a jsou plně recyklovatelné. Celoplošně se používá převážně lesklý UV lak, který slouží k ochraně tiskoviny před otěrem barvy, ale i ke zvýšení hodnoty tiskoviny – především obálek časopisů či katalogů.

Cena parciálního a celoplošného lakování

Cena parciálního a celoplošného lakování se odvíjí právě od vybrané techniky i tiskoviny, která je lakována. Cenu vám rádi sdělíme prostřednictvím e-mailuTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

   

NEWSLETTER

SPOJTE SE

S NÁMI