Dokončovací práce

Dokončovací práce - Tisknu.cz oproti běžným tiskárnám nabízí kompletní tiskařský servis pod jednou střechou a to včetně dokončovacích prací. Disponujeme moderními stroji, které zaručují kvalitní a rychlou práci. Dokončovacími pracemi rozumíme konečnou úpravu tiskovin např. katalog, který si zákazník přeje slepit. Ideální je použití vazby v1, dále je třeba laminace, aby byly desky odolnější i samotný papír musí projít úpravami, ať už mluvíme o bigování, nebo o falcování.

Postup dokončovacích prací

Po vytištění jednotlivých stran katalogu následuje jejich sesazení, falcování či bigování podle požadavků zákazníka, svázání a lepení ve většině případu formou vazby V1 nebo V2. Obálka katalogu se může např. laminovat či lakovat. Do titulní obálky katalogu je také možno udělat jakýkoliv výsek či perforaci pomocí předem připravené raznice. Po těchto dokončovacích pracích, které si zákazník předem určí se celá zakázka kompletuje, balí, skladuje nebo rozváží ke koncovému zákazníkovi.

Mezi nejčastěji prováděné dokončovací práce patří: laminace, výsek a perforace, vazba V1 a V2, číslování a personifikace, ÚV lak, falcování, bigování lepení, až po finální distribuci a logistiku tiskovin.