banner

Vazba V2 je vazbou měkkou, ve které jsou jednotlivé listy skládány za sebou a jsou vlepeny ve hřbetě do obálky tavným lepidlem a následně oříznuty po třech stranách. Vazba V2 / Lepená vazba je spolu s vazbou V1 nejrozšířenější druh použití vazby.  

Co je vazba V2? 

Vazba V2, též známá pod názvem lepená vazba. Zaměříme-li se na technologii zpracování vazby V2, zjistíme, že knižní blok je poskládán z jednotlivých listů, dvojlistů, speciálně perforovaných složek nebo složek slepených ve hřbetě. Takto vytvořený blok je dále slepen s čtyřikrát rýhovanou kartonovou obálkou. Samozřejmostí je možnost její povrchové úpravy. Samotný princip lepeného knižního bloku předurčuje tuto vazbu pro aplikace, kde je použito většího počtu stran. Pokud jde o publikaci s menším počtem stran, je vhodné použít vazbu V1, u většího počtu stran se osvědčila více vazba V2.

Výhody vazby V2

Výhodou vazby V2 je možný vyšší rozsah až do síly hřbetu 5 cm (oproti 5 mm u vazby V1). Dokonce lze vlepit i samostatný list, čímž nevzniká ustoupení stran. Nevýhodou vazby V2 je její praktické požužití - nelze totiž nelze zcela rozevřít. To může způsobit, že texty, ilustrace nebo kresby nebudou ve hřbetu čitelné nebo buou čitelné hůř. 

Cena vazby V2

Cena vazby V2 se odvíjí právě od vybrané tiskoviny a poču stran k tisku. Rádi vám ji sdělíme prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

   

NEWSLETTER

SPOJTE SE

S NÁMI