Tašky na míru

Založení Ottovy tiskárny a portálu Tisknu.cz

Založení Ottovy tiskárny

Kořeny Ottovy tiskárny, která provozuje portál Tisknu.cz sahají do minulého století, přesněji do června roku 1999, kdy byla tiskárna založena třemi společníky po vydařeném večeru v restauraci U Medvídků. Všichni tři měli s polygrafií letité zkušenosti, a tak Ottova tiskárna brzy jela na plné obrátky. Původně nabízela tehdy nejpoužívanější ofsetový tisk a sídlila v Praze 7 - Holešovicích. 

2002

Na jaře 2002 byla založena Ottova knihárna, která celkem logicky rozšířila nabídku služeb o knihařské práce. V létě 2002 postihla tiskárnu v Holešovicích nečekaná povodeň, která zničila velkou část strojů a zlikvidovala veškeré skladové zásoby. Obnova tiskárny byla tehdy velkou výzvou a došlo k ní díky úsilí všech báječných lidí, kteří pomohli, v rekordním čase. Při podzimním náporu polygrafických zakázek již po ničivé povodni nebylo ani památky.

2003

Od roku 2003 do roku 2010 se tiskárna postupně modernizovala, rozšiřovala výrobu i nabídku služeb především o postupně populárnější digitální tisk, technologie pro zušlechťování tiskovin, dokončovací práce a celkově komplexnější služby.

2010 Tisknu.cz 

V březnu 2010 byl spuštěn nový produktový web Tisknu.cz. Záměrem tohoto webu bylo nabídnout zákazníkům uživatelsky přívětivý web, který jim umožní zadat co nejpohodlněji, nejrychleji a nejpřesněji poptávku tisku.

2012

V létě 2012 zasáhly Prahu opět povodně a voda se zastavila těsně na prahu tiskárny. Tehdy majitelé začali uvažovat o změně sídla.

2013

V létě 2013 se celá provozovna přestěhovala na Prahu 10 do Malešic. Díky novým prostorům došlo také k rozšíření „strojového parku“ o další vybavení. O rok později s oslavou patnáctých narozenin společnosti, rozšířila Ottova tiskárna své služby o výsek a postupně i o výrobu výsekových forem.

2015 - 2018

V roce 2017 byla majiteli zřízena mimo metropoli knihařská a kompletační dílna, která začala ručně vyrábět především jedinečné papírové tašky. Na tašky na míru se Ottova tiskárna specializuje stále.

V letech 2015-2018 majitelé zároveň zkusili vydavatelskou činnost díky vlastnictví odborného periodika s názvem Zemědělský týdeník.

V průběhu roku 2018 majitelé zdokonalili a zrychlili výrobu výsekových forem zakoupením laseru a pořídili nesmrtelný výsekový automat zn. Heidelberg i nový laminátor Amiga.

V roce 2019 oslavila Ottova tiskárna 20 let své existence a rozhodla se prostřednictvím několika DOD otevřít své brány a ukázat světu, co všechno dokáže.

 

   

NEWSLETTER

SPOJTE SE

S NÁMI