Tisk kalendářů

Tisk kalendářů - zajišťujeme tisk jakýchkoliv kalendářů na přání klienta. Různé velikosti i formy vazby nejsou problém. Tisk kalendářů se všemi dokončovacími pracemi provádíme pod jednou střechou.

Jakmile od zákazníka obdržíme tisková data, provádíme korektury a pouštíme se do tisku kalendáře. Podobně jako u katalogů a brožur, tisku letáků a tisku plakátů i zde rozlišujeme použití ofsetového a digitálního tisku podle objemu zakázky.

V dnešní době jsou stále častější kalendáře jako reklamní předmět. Zajímavý kalendář, který Vaši partneři obdrží, bude připomínat Vaši firmu, vždy když bude třeba. Je možné tisknout kalendáře černobílé nebo barevné, jsme připraveni vám poradit a vytisknout kalendář podle vašich představ. Tisk kalendářů není záležitostí na poslední chvíli, ale díky našim výrobním kapacitám jsme schopni ho zajistit i v urgentních termínech.

Vybrat si můžete i nástěnný kalendář nebo měsíční kalendář na stůl. Kalendáře mohou být roční, dvouměsíční, měsíční, dvoutýdenní, týdenní nebo denní.

Tisk kalendářů se těší velké oblibě jako reklamní médium, nebo jako soukromá záležitost pro nejbližší okolí a přátele. Pokud se jedná o reklamní tisk kalendářů, už dávno neplatí, že na těchto kalendářích jsou komunikovány jen informace týkající se firmy. Jako reklamní předmět může posloužit i kalendář umělecký. Ať už se jedná o akty krásných žen, nebo magické přírodní scenérie. V těchto případech je velmi důležitý nejen kvalitní snímek, ale také ten nejkvalitnější tisk kalendáře, aby byla zachována kvalita všech snímků. Pokud totiž má kalendář reprezentovat Vás, nebo Vaši firmu, je nezbytné, aby Vás reprezentoval také vysoká kvalitna tisku. O to se postaráme my.

Výhody ofsetového tisku kalendářů

 • ofsetový tisk kalendářů je levnější pro náklady od stovek kusů výše
 • tisk kalendářů ofsetem umožňuje tisknout přímými barvami
 • ofsetový tisk kalendářů ve větších nákladech je rychlejší a kvalitnější, než jiné varianty tisku

Barevný nástěnný kalendářNástěnný kalendářČernobílý nástěnný kalendář

Jak vytvořit vlastní kalendář?

Kalendář si můžete snadno vytvořit sami pomocí nejrůznějších programů a on-line služeb. Podívejte se na ty nejběžnější a zvolte si ten program, se kterým máte nejvíce zkušeností, máte ho k dispozici nebo se v něm chcete naučit.

Kalendář pomocí Powerpointu

Máte zkušenosti s programem Microsoft Powerpoint? Využijte ho k vytvoření kalendáře! Tento postup zvolte, pokud jste méně zkušenější uživatel a máte k dispozici Powerpoint.

Kalendář pomocí Excelu

Kalendář si může každý snadno vytvořit pomocí známého programu Microsoft Word.

Kalendář pomocí online programů zdarma

Existuje mnoho on-line programů zdarma, se kterými bude vytvoření vlastního kalendáře hračkou.

Kalendář pomocí Adobe Photoshop

Využijte robustního nástroje Adobe Photoshop a vytvořte si krásný a unikátní kalendář. Program je ale pro běžného uživatele poměrně složitý a je placený.

Kalendář pomocí grafického programu Gimp

Gimp bývá často prezentován jako alternativa k oblíbenému Photoshopu. Program je zdarma a nabízí poměrně intuitivní ovládání. Proč ho nevyužít při tvorbě kalendáře?

Proč v dnešní době používat tištěné kalendáře?

Digitální technologie hrají v našich životech důležitou a stále rostoucí roli. Zajímalo nás, jestli i v dnešním digitálním světě lidé stále ještě používají tištěné kalendáře. Naše chytré telefony a tablety samozřejmě nahrazují tištěné kalendáře více než dobře. Přesto ale, když se rozhlédneme po (nejen) naší kanceláři, téměř každý tištěný kalendář na stole má.

A proč i přes značné výhody elektronických kalendářů ty tištěné stále používáme? V našem malém průzkumu jsme dostávali nejčastěji odpovědi jako, že se chtějí dívat na hezké obrázky (tištěný kalendář může o trochu zkrášlit jinak nudné prostředí kanceláře) nebo že kalendář je vždy po ruce a je přehlednější. Tištěný stolní kalendář poskytuje také větší jistotu – položky nejdou nedopatřením smazat. Zároveň není nutné zbytečně klikat ale stačí jeden pohled a hned víme, co potřebujeme.

Z toho vyplývá, že i přes nesporné výhody digitálních kalendářů si ty tištěné stále uchovávají své místo a pravděpodobně to tak ještě dlouho zůstane. Navíc pokud vytvoříte vizuálně pěkný firemní kalendář, může vzniknout i levný a efektivní reklamní efekt. Vždy tedy radíme firmám aby se v první řadě zaměřili na design kalendáře a až poté na každou stránku umístili firemní logo. Takový kalendář si každý dá na stůl raději než nějaký čistě reklamní kalendář bez nápadu.

Kromě grafické stránky je u tisku kalendářů nutné myslet i na kvalitní zpracování a bytelnou konstrukci. Čím hezčí a lepší kalendář bude, tím větší je šance, že najde své místo na pracovním stole a neskončí v šuplíku nebo v koši.

Kalendář v Powerpointu

Proč kupovat kalendář, když si můžete vytvořit svůj vlastní. Stačí si například pomocí Powerpointu kalendář jednoduše vytvořit a nechat si ho vytisknout. Podívejte se, jak si jednoduše připravit vlastní kalendář v Powerpointu:

 1. Otevřete si nový projekt v Powerpointu a rovnou si ho uložte pod nějakým zapamatovatelným jménem – například kalendar-tisk.ppt
 2. Otevřete Google a zadejte něco jako calendar template 2013 powerpoint a vyberte si z předlohu pro tisknutelný kalendář. Předlohy pro tisk kalendáře si můžete stáhnout například zde nebo zde.
 3. Vybranou předlohu si stáhněte a otevřete Powerpointem. Nejlepší je, když předlohu stáhnete přímo s koncovkou .ppt (powerpoint). Pokud se jedná o běžný obrázek (např. ve formátu JPEG), vložte obrázek do nového projektu v powerpointu.
 4. Pokud jste vybrali předlohu kalendáře ve formě obrázku (tedy nikoliv s koncovkou .ppt), vycentrujte obrázek na střed.
 5. Nyní je třeba dopsat názvy jednotlivých dnů. Jde o poněkud zdlouhavější proces. Pokud si ale chcete vytisknout opravdu použitelný kalendář, je třeba býti trpěliví.
 6. Napište jméno měsíce. Můžete k tomu použít WordArt nebo jednoduše větší a tučné písmo. Nezapomeňte ale text vycentrovat.
 7. Pokud chcete, můžete v okénkách vybraných dnů doplnit údaje, které chcete. Například „Narozeniny babička“.
 8. Pokud se vám první stránka líbí, můžete přejít k dalšímu měsíci. K tomu je třeba vytvořit nový slide a do něj podle bodů výše doplnit požadované měsíce. Ideálně předchozí měsíc zkopírujte a vložte do nového slidu. Potom stačí pouze změnit názvy měsíců a dnů nebo vyměnit fotografie.
 9. Takto vytvoříte každý jednotlivý měsíc a můžete hotový kalendář poslat k nám k vytisknutí.

Kalendář v Excelu

Příprava kalendáře k tisku pomocí šablon Excelu

Věděli jste, že můžete vytvořit vlastní kalendář v Excelu a nechat si ho profesionálně vytisknout? Pro Excel totiž existuje velké množství šablon zcela zdarma. Podle našeho návodu si můžete snadno vytvořit kalendář i vy. Stačí následovat tento postup.

 • Rozmyslete si, co ve svém kalendáři chcete mít. Na internetu totiž najdete šablony pro tištěné kalendáře nejrůznějších druhů a stylů.
  • Co bude obsahovat jeden list kalendáře? Můžete si zvolit zda na jednom listu kalendáře bude jeden den, jeden týden, měsíc a nebo celý rok.
  • Orientace kalendáře. Budete chtít kalendář orientovaný na výšku nebo na šířku?
  • Prostor pro poznámky. Šablony pro tištěné kalendáře mají různě umístěný prostor pro poznámky. Zamyslete se tedy jestli by měl být na straně, pod kalendářem nebo nad ním.
 • Vyberte si šablonu pro tištěný kalendář. Šablony pro přípravu kalendáře v Excelu můžete získat několika způsoby. Buďto přímo v Excelu zadejte soubor → nový ze šablony a vyberte kalendář, nebo přejděte na stránku http://office.microsoft.com/en-us/templates/calendars a zde si šablonu vyberte. Šablony pro kalendář můžete stáhnout i z jiných míst internetu, stačí zadat do Google excel calendar templates a stáhnout si tu, která vám nejvíce vyhovuje.
 • Zvolenou šablonu kalendáře si otevřete v Excelu a pusťte se do úprav. Nastavte požadovaný rok a klikněte na „Přizpůsobit kalendář“. Můžete přidat své fotografie nebo ty stažené z internetu.
 • Přidejte důležité dny. Poklikáním na políčko kalendáře můžete přidat popis důležitých dat jako jsou narozeniny nebo dovolená. Ve svém vytištěném kalendáři tak můžete mít zapsáno například „narozeniny babička“ apod.
 • Kalendář uložte a pošlete do tisknu.cz. Získáte tak vlastní profesionální kalendář, který budou všichni obdivovat.